dodano: 29-11-13

DKK i Haruki Murakami

Druga Ogólnopolska Dyskusja Literacka Dyskusyjnych Klubów Książki została zoragnizowana przez Instytut Książki i Wydawnictwo Muza SA. DKK działający przy naszej bibliotece wziął w niej udział. Przedmiotem dyskusji była książka Haruki Murakamiego pt. Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa.

"Bezbarwny Tsukuru i lata jego pielgrzymstwa" to powieść, która stalą się tematem II Ogólnopolskiej Dyskusji Dyskusyjnych Klubów Książki. DKK z Obornik z przyjemnością wziął w niej udział. 28 listopada punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczęła się jedna z najciekawszych dyskusji w historii Klubu.

Ciekawym elementem spotkania stały się pytania wyciągane ze specjalnie przygotowanego na tę okazję origami. Każda z nas miała inne zdanie na temat dalszych losów Tsukuru, czy końca tej historii ,jednak pierwszy raz od dawna byłyśmy jednogłośne w kwestii oceny powieści. Każdej z nas bardzo się podobała, ale tyle ile klubowiczek, tyle opinii i recenzji.

Dodatkową atrakcją spotkania była wystawa książek poświęconych Japonii. Jedna z dyskutujących specjalnie na tę okazję przygotowała ikebanę. W tym miłym klimacie, w bibliotece pachnącej imbirem i sezamem, spędziłyśmy czas, rozmawiając o Tsukuru i podobnie jak bohater, nasza dyskusja nie była bezbarwna. Z ciekawością czekamy na kolejną powieść Murakamiego, szczerze polecając "Bezbarwnego Tsukuru i lata jego pielgrzymstwa". A w chwili zadumy pomyślmy, co autor miał na myśli pisząc te słowa: „Każdy człowiek ma swój kolor, który otacza zarys jego postaci i wydziela wątłe światło jak aureola”.