Aktualności

dodano: 26-02-21

Drugie urodziny Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Z przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy, że dokładnie 20 lutego minęła druga rocznica inauguracyjnego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach. Od tamtej pory nasz klub stał się nie tylko forum dyskusji o literaturze i sztuce, ale również miejscem gdzie zawiązały się prawdziwe przyjaźnie.

Skromny drugi jubileusz, mimo epidemicznych ograniczeń i w reżimie sanitarnym udało się zorganizować w czwartek – 25 lutego 2021 roku. Były wspomnienia, podsumowania i plany na przyszłość. Młodzi miłośnicy czytania jak zawsze rozmawiali nie tylko o swoich ostatnich lekturowych przeżyciach, ale także o zamierzeniach edukacyjnych. Dyskutowano o studiowaniu historii sztuki, maturze i egzaminach końcowych.

W tym podsumowująco - planującym nastroju musimy zaprezentować dotychczasową działalność MDKK w liczbach i tytułach. Do tej pory spotkaliśmy się 14 razy w formie tradycyjnej (4 razy w plenerze), a 3 razy odbyliśmy dyskusję on-line. Łącznie przeczytaliśmy i przedyskutowaliśmy 20 książek. A były to w kolejności chronologicznej:

„Uwikłanie” Zygmunta Miłoszewskiego,

„Bystrzak” Marie Aude Muriel,

„Trzej Muszkieterowie” Alexander Dumas,

„Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu” Roger Lancelyn Green,

„Władca Lewawu” Dorota Terakowska,

„Most do Terabithii” Katherine Paterson

„Ars Dragonia” Joanna Jodełka,

„Pasztety do boju”

”Ostatni Mohikanin” J.F. Cooper.,

„Przyjaciele zwierząt”,

„Ostatni lot Flagmina” Mia Cauto,

„Oro” Marcel A. Marcel,

„Niebo nad pustynia” Anna Łacina,

„Po trochu” Weronika Gogola,

„Hawana. Podzwrotnikowe delirium.” Mark Kurlansky,

„Rdza” Jakub Małecki,

„Złoto bogów” Bear Grylls,

„Tajemnica wyspy Flatey” Victor Arnar Ingólffson

„W śnieżną noc” John Green, Maureen Johnson i inni

„Serce Neftydy” Marcin Szczygielski.

Nie mniej ciekawie zapowiada się dla MDKK rok 2021. W naszym planie pojawiło się 10 lektur. Czy wszystkie uda nam się przedyskutować? Mam nadzieję, że tak! A realizację planu sprawdzimy podczas kolejnych MDKK-owych urodzin , czyli już w lutym 2022 roku.