dodano: 03-03-20

Europa najpiękniejsza opowieść - spotkanie z Marcinem Libickim

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Objezierzu gościliśmy Marcina Libickiego – historyka sztuki, polityka, działacza opozycyjnego lat 80-tych, posła na sejm I, III i IV kadencji, posła Parlamentu Europejskiego, autora książek o tematyce historycznej i regionalnej.

Podczas spotkania Marcin Libicki opowiadał o swojej najnowszej książce „Europa - najpiękniejsza opowieść”, która ukazała się jesienią 2019 r. nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Na blisko 1500 stronach autor przedstawia historię Europy i Polski od V w. n. e. aż po czasy współczesne.
Pan Marcin Libicki jest także, razem z synem Piotrem, autorem książki „Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce”, która w sposób encyklopedyczny prezentuje architekturę i historię ziemiańskich i szlacheckich siedzib w Wielkopolsce. „Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce” doczekały się aż 6 wydań i zawierają opisy obiektów również z terenu naszj gminy: Gołaszyna, Gołębowa, Kowanówka, Łukowa, Niemieczkowa, Objezierza, Ocieszyna, Rudek i Wargowa.