dodano: 02-12-19

Fantastyczna sobota z Harrym Potterem

30 listopada odbyła się w naszej bibliotece Fantastyczna Sobota z Harrym Potterem. Z tej okazji instytucje licznie odwiedzili miłośnicy książek o przygodach nastoletniego czarodzieja. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Uczestnicy mogli poczuć się jak uczniowie Hogwartu Szkoły Magii i Czarodziejstwa wziąć udział w lekcji eliksirów. A to za sprawą pokazu chemicznego Tomasza Manszewskiego. Na fanów serii czekały listy z Hogwartu, które zawierały liczne zagadki i łamigłówki. Każdy uczestnik mógł też wyczarować własnego Patronusa, zajrzeć do kufra z zaklęciami,podjąć różnego rodzaju czarodziejskie wyzwania. Jednym z nich było stworzenie własnej różdżki smoczego jaja czy zakładki do książki. Najwierniejsi fani wzięli udział w Wielkim Powiatowym Teście wiedzy o Harrym Potterze. Ogromną popularnością cieszyła się wystawa tematyczna i fotobudka. Czytelnicy chętnie pozowali do zdjęć w specjalnie na te okazje stworzonym zamku, gabinecie Dumbledora i peronie 9 i ¾. Był to też magiczny czas spotkań dyskusji, licznych rozmów o książkach. Czytelnicy wymieniali się wiedzą, poglądami i ciekawostkami. Z ogromnym entuzjazmem brali udział w przygotowanych atrakcjach. Na ścianie oddziału dla dzieci i młodzieży został namalowany portret Harrego Pottera. Uczestnicy mogli obserwować artystę Romana Siwickiego, w czasie pracy. Hol biblioteki zdobiły pracę uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Dzieci przedstawiły swoje ulubione momenty z książek o Harrym Potterze. Za pomoc w organizacji Fantastycznej Soboty dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina, Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach, Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Warbud i Nadleśnictwu Oborniki. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.