dodano: 06-10-16

Finisaż wystawy Macieja Markiewicza

4 października w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się finisaż wystawy Macieja Markiewicza. Maciej Markiewicz to osoba wszechstronnie uzdolniona- muzyk, pianista, improwizator, autor tekstów scenicznych, a jednocześnie świetny akwarelista. Jego malarstwo harmonizuje ze stoicyzmem, kierunkiem filozoficznym akcentującym życie w zgodzie z naturą i równowagę duchową. „Stoicki spokój” artysta osiągnął w kompozycjach natury, w szczególności przyrody, krajobrazów i postaci. Finisaż uświetnił mini koncert w wykonaniu Macieja Markiewicza i Ryszarda Janusza. Wystawę licznie odwiedzali czytelnicy biblioteki, ale też grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i Dewey School w Obornikach.