dodano: 12-01-18

Garstka Azji w bibliotece

11 stycznia br. w bibliotece odbył się wernisaż wystawy fotografii Jerzego Molińskiego „Kambodża, Wietnam”. W nastrój wędrówki po Półwyspie Indochińskim wprowadziła zwiedzających woń aromatycznych kadzideł, a degustacja oryginalnej azjatyckiej herbaty pozwoliła na posmakowanie atmosfery tych odległych zakątków świata. Goście przybyli do biblioteki mieli okazję wysłuchać malowniczych opowieści o krajach uwiecznionych na zdjęciach, a także porozmawiać z uczestnikami azjatyckiej wyprawy. Te kilkadziesiąt fotografii nie pokazuje zabytków – to „życie, to garstka z kilku tysięcy moich zdjęć przywiezionych z Azji południowo-wschodniej” - pisze o swojej wystawie sam autor. Ekspozycję można oglądać w holu biblioteki do końca stycznia. Zapraszamy!