dodano: 12-03-18

Historia w spódnicy, czyli lekcje biblioteczne z okazji Roku Praw Kobiet

8 i 12 marca gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach na lekcjach bibliotecznych przygotowanych z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy nadania Polkom praw wyborczych oraz Roku Praw Kobiet. Impulsem do podjęcia takiej tematyki były wydane niedawno publikacje, m.in. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” A. Dziewit-Meller – świetne książki pozwalające spojrzeć na losy świata z kobiecego punktu widzenia. Uczniowie mogli dowiedzieć się na przykład jaka na co dzień była Maria Skłodowska-Curie, czym wsławiła się Wanda Rutkiewicz oraz kto przyczynił się o wprowadzenia powszechnego obowiązku szkolnego w Polsce. W lekcjach uczestniczyli: klasa IV b z wychowawczynią, panią Lidią Fryską, oraz klasa V d prowadzona przez panią Małgorzatę Popę. Bardzo dziękujemy!