Galeria

dodano: 18-01-18

III Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego w bibliotece

18 stycznia w bibliotece odbył się III Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego, którego organizatorem był Zespół Szkół w Kowanówku. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: ks. Rafał Banaszak – Proboszcz Parafii św. Józefa w Obornikach, pani Dorota Mullauer z Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach, pani Katarzyna Rabiega z Wydawnictwa Świętego Wojciecha w Poznaniu oraz pani Elżbieta Kidacka - ilustratorka książek ks. Jana Twardowskiego.

Podczas przeglądu wystąpili:

  • Zespół Do Re Mi z ZS w Kowanówku pod kierunkiem pani Moniki Bąkowskiej;

  • Klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach pod kierunkiem pani Joanny Mazur;

  • Klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach pod kierunkiem pani Katarzyny Siwickiej-Jóźwiak;

  • Klasa III d wraz z Krystianem Chrzanowskim, uczniem klasy IV, ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem pani Magdaleny Henschel.

Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarium bibliotecznych wydarzeń, została przygotowana głównie przez uczniów najmłodszych klas, co bardzo cieszy zarówno organizatorów, jak i wychowawców i opiekunów. Pełne ciepła spotkanie wypełnione było melodyjnym śpiewem, dźwięcznym graniem na Bum Bum Rurkach, a nade wszystko – piękną recytacją. Widzowie mieli okazję zobaczyć również wspaniałe misterium bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów z SP nr 2. Wydarzeniu towarzyszył tradycyjny kiermasz książek z Wydawnictwa Św. Wojciecha.