dodano: 14-03-19

Komiksowe warsztaty trwają

Wczoraj w bibliotece odbyły się drugie Warsztaty komiksowe prowadzone przez twórcę i miłośnika tego gatunku - Witolda Tkaczyka. Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Łączy nas komiks".

W zajęciach uczestniczyło ponad dwadzieścia osób, a omawiana i praktykowane były zagadnienie takie jak: SPECYFIKA I JĘZYK KOMIKSU  – omówienie gatunku - elementy składowe,sposób przekazu.
Kolejne warsztaty zaplanowane są na 10 kwietnia br. Wówczas będzie można dużo dowiedzieć się na następujący temat: KOMIKS NA ŚWIECIE (cz. 1) – przegląd i charakterystyka typów komiksu występujących w Europie (Francja/Belgia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Skandynawia, Wielka Brytania) z uwzględnieniem klasycznych i współczesnych tytułów, autorów.