Galeria

dodano: 18-06-19

Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto

W poniedziałek 17. 06.2019 r. w bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny promujący tomik poezji „Nasze Oborniki, czyli spacerkiem we dwoje przez miasto”.

Autorami tomiku są: Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak. Książka wydana została w ciekawej formie intraligatorskiej – składa się z dwóch części i można ją czytać z obu stron. Poeci są przewodnikami po ciekawych i niespotykanych miejscach naszego miasta. Miasto widzimy oczami kobiety i mężczyzny. Każde z nich na swój sposób ukazuje piękno, urodę i wyjątkowy czar Obornik, przy okazji przybliżając historię miasta. Publikacja zawiera też dużą ilość fotografii autorstwa H. Wojtysiaka.

Sam poniedziałkowy koncert miał jak zawsze oryginalny i niepowtarzalny klimat. Tym razem w rolę narratora – kronikarza wcielił się Mieczysław Kogut, przenosząc zebranych w czasy króla Władysława Jagiełły. Króla, który na zamku w Obornikach przyjmował posłów krzyżackich ( a zdarzyło się to rok przed bitwą pod Grunwaldem). Drugim narratorem wieczoru była Maria Kogut, która przeprowadziła z głównymi bohaterami wieczoru krótki wywiad. Ponadto podczas koncertu wystąpili: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek i Czesław Karolczak.

Warto podkreślić, że publikacja została wydana pod patronatem Burmistrza Obornik z okazji jubileuszu 680-lecia miasta, a poniedziałkowy koncert stanowił część tegorocznych obchodów Dni Obornik

Radosny i uroczysty nastrój wczorajszego koncertu najlepiej obrazuje nasza fotorelacja.