dodano: 19-11-18

Niepodległej w 100-lecie wolności

19 listopada 2018 r. harcerze z zapalonymi pochodniami witali oborniczan zmierzających do biblioteki publicznej na wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wieczór przygotowało Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec”.

Najwspanialsze wiersze poświęcone naszej ojczyźnie wykonały dzieci z klubu „Mądra Sowa”: Maria Majewska, Blanka Niedbalska, Michał Kruger, Nikola Dorna, Agnieszka i Alicja Stencel, Nikola Pawlak, Antoni Dolczewski, Julia Gorczyńska, Paweł i Filip Roszkiewicz, Szymon Ruta, oraz członkowie „Poetyckiego Wędrowca”: Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Barbara Zielińska, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Bartosz Barszcz i Czesław Karolczak. Wysłuchaliśmy także pieśni w wykonaniu członków chóru „Cantilena”: Alicji Jastrząbek, Jolanty Staniszewskiej, Wojciecha Jastrząbka i Tomasza Misterskiego. Podniosłym i wzruszającym zakończeniem wieczoru była wspólnie zaśpiewana pieśń „Boże, coś Polskę.