Galeria

dodano: 05-03-18

Niezwykły „Obserwator”

3 marca br. w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych niezwykłego artysty Dominika Dąbkiewicza. Jego prace wzbudzają podziw i emocje u niemal każdej osoby, która miała okazję się z nimi zetknąć. Nie inaczej było podczas sobotniego wernisażu. Wśród niemal stu osób uczestniczących w imprezie byli nie tylko przyjaciele i rodzina artysty, ale także przedstawiciele lokalnych instytucji państwowych i samorządowych, m.in. Wicestarosta Obornicki pan Andrzej Okpisz oraz dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury pan Adam Krasicki. Na ręce Dominika przekazano też specjalny list gratulacyjny od burmistrza Tomasza Szramy. Jedna z najbliższych przyjaciółek artysty i współorganizatorka wystawy pani dr Magdalena Roszak, podczas wernisażu powiedziała: „Dominik, dziękuję Ci, za to co robisz i za to że masz odwagę dzielić się tym ze światem”.

Dominik Dąbkiewicz ma 27 lat, jest podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel” w Obornikach oraz WSWOP „Hospicjum Domowe” w Poznaniu. Choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a, na który jak dotąd nie wynaleziono lekarstwa. Życie z poważnym schorzeniem jest trudne. Mimo, to Dominik potrafi być człowiekiem wesołym i pogodnym. Cieszą go drobiazgi i docenia życie takim, jakie jest. Niełatwa codzienność nie odbiera mu, pasji tworzenia; w sztuce odnajduje wolność i spełnienie.


W bibliotece prace młodego oborniczanina będzie można podziwiać tylko do 16 marca. Później wystawa wyruszy w dalszą drogę (pojawi się między innymi w Wolsztynie oraz na Akademii Medycznej w Poznaniu). Serdecznie zachęcamy do zwiedzania.