dodano: 12-07-19

O tworzeniu fabuły, czyli 6. warsztaty komiksowe

Mimo wakacji, uczestnicy warsztatów komiksowych postanowili dalej zgłębiać sztukę tworzenia historii rysunkowych. Podczas szóstej odsłony warsztatów, prowadzący Witold Tkaczyk wtajemniczał młodzież w konstrukcję fabuł do komiksów. Tematem części teoretycznej było tworzenie fabuł do komiksów oraz ich opracowanie. Omówiono takie elementy jak: wybór tematu, bohaterów, scenariusz i scenopis, materiały źródłowe, podział i kompozycja na kadry i plansze, dobór i współpraca z rysownikiem. Najwięcej radości dostarczyła, jak zwykle, część praktyczna i swobodne twórczość własna uczestników. Przypominamy, że Warsztaty są BEZPŁATNE, a do zajęć można przyłączyć się w każdej chwili. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.