dodano: 09-04-18

Od lat dwudziestu piórem się para… poetka Barbara

Nie sposób opisać bez emocji tego, co działo się w miniony piątek, 6 kwietnia, w bibliotece. Wzruszający, czarujący, pełen życzliwości, wypełniony muzyką i pięknymi słowami – taki był jubileuszowy wieczór Barbary Zielińskiej. Dla nas ważny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, w murach biblioteki od lat działa Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, którego Pani Basia jest współzałożycielką i niezachwianym filarem. Po drugie, jako pracownik Oddziału Dziecięcego edukuje najmłodszych czytelników prowadząc lekcje biblioteczne oraz warsztaty z Mądrą Sową. Razem z Panią Basią świętowali zatem współpracownicy, koledzy i koleżanki z TLPW, czytelnicy (w tym dzieci z Klubu Mądra Sowa), bywalcy biblioteki oraz najbliżsi. Podczas wieczoru premierę miał też najnowszy tomik Barbary Zielińskiej pt. „Inne wiersze...”, który można nabyć w bibliotece. Serdecznie zachęcamy!

A najlepszym podsumowaniem 20-letniej działalności poetki niech będzie wiersz autorstwa Marii Kogut.

Do Barbary”

O każdym pomyśli,

o wszystko się stara.

Kto taki, zgadnijcie?

Zielińska Barbara.

Gdy jesteś w potrzebie,

czyś młody, czy stary,

do kogo się zwrócisz?

Do naszej Barbary.

Od lat dwudziestu

piórem się para

pisząc piekne wiersze

- poetka Barbara.

Dzisiaj hołd jej złóżmy

bijąc gromkie brawa:

niech żyje nam długo

Zielińska Barbara!

Podczas wieczoru wystąpili: Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Czesław Karolczak, Tomasz Misterski, Bartosz Barszcz, Mateusz Dąbkiewicz oraz Barbra Zielińska.

Dzieci z Klubu Mądra Sowa: Małgosia Przybyłek, Kalina Foetke, Nikola Pawlak, Nikola Dorna,

Małgosia Tabat, Dawid Piechowiak, Wiktor Cholewa, Ola Kaczmarek.

Gościnnie udział wzięli: Laura Chrzanowska oraz Józef Śmigielski.