dodano: 07-06-16

Podróże małe i duże z Łukaszem Wierzbickim

Dzisiaj odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z Łukaszem Wierzbickim. Tym razem pisarz podzielił się z dziećmi opowieściami o tym jak został pisarzem. Opowiadał też o tym dlaczego warto podróżować. Dzieci poznały opowieść o Kazimierzu Nowaku i jego rowerowej podróży po Afryce, a także o parze małżeńskiej Halinie i Stachu, którzy w latach 30stych XX wieku wybrali się w podróż motorem do Chin. Uczestnicy spotkania wzięli tez udział w trzech inscenizacjach obrazujących przygody bohaterów książek Łukasza Wierzbickiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteka- miejsce spotkań realizowanego z Fundacją Instytut Badania i Rozwoju Aktywności Społecznej IBRAS. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.