Galeria

dodano: 18-02-19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia br. w bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Obornikach w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100-nej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i skierowany był do szkół średnich z powiatu obornickiego.

Młodzież reprezentująca cztery szkoły średnie odpowiedziała na kilkadziesiąt pytań związanych z Powstaniem Wielkopolskim.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Krzysztof Nowacki - przewodniczący, Angelika Pilarska, Błażej Cisowski, Ewa Jankowiak, Anita Nochowicz-Pietz - koordynator konkursu.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie w składzie: Aleksander Rumatowski, Martyna Jezierska, Krystian Ściepura,
II miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława II, w składzie: Karolina Królczyk, Dominik Romanowski,
III miejsce: Zespół Szkół im. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach w składzie: Mikołaj Dabrowicz, Hubert Masiera, Jakub Pospieszny,
IV miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach w składzie: Kornelia Okoniewska, Martyna Kubiak, Eliasz Szczepski.

Wszyscy uczestnicy międzyszkolnej rywalizacji zostali nagrodzeni książkowymi upominkami, a reprezentacje trzech najlepszych szkół otrzymały bony pieniężne na zakup książek do szkolnych bibliotek. Fundatorami nagród są: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach, Agnieszka Katarzyna Balcerowiak oraz Wydawnictwo Poznańskie.

Ważnym wydarzeniem podczas podsumowania konkursu było przekazanie na rzecz biblioteki pamiątkowego portretu głównego dowódcy powstania - generała Józefa Dowbora Muśnickiego.
- Będzie to dobre uzupełnienie trwającej jeszcze w bibliotece wystawy „Oborniczanie w Powstaniu Wielkopolskim”. Trzeba dodać, że pomysłodawcą przekazania portretu jest były starosta obornicki – pan Adam Olejnik - powiedział przekazujący dar wicestarosta Waldemar Cyranek.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!