dodano: 19-12-16

Program Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach informuje, że nasz projekt "Komputeryzacja filii bibliotecznych w gminie Oborniki" zakwalifikował się do Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016".

Uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 24 215,52 zł, wkład własny z środków Gminy wyniósł 4612,48 zł. W ramach programu zakupiliśmy 6 zestawów komputerowych. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez ich wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.