Aktualności

dodano: 23-09-19

Przystanek Alaska, czyli zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

Po gorącej Australii, całkowicie zmieniamy klimat. Już 10 października naszym gościem w ramach cyklu "Spotkania z podróżnikami" będzie Sebastian R. Bielak. Tym razem obejrzymy multimedialną prelekcję podróżniczo-przyrodniczą pt. „The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”. Przedsmak tego, co nas czeka, można zobaczyć na zdjęciach* załączonych pod tym wpisem. Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18.00. Wstęp wolny.

A oto jak o sobie pisze nasz gość: 

Nazywam się Sebastian Bielak, z wykształcenia jestem inżynierem, z zawodu wykładowcą i edukatorem, ale w wolnych chwilach zajmuję się fotografią przyrodniczą oraz podróżowaniem. W bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach oraz Uniwersytetach Trzeciego Wieku w całej Polsce prowadzę multimedialne prelekcje podróżniczo-przyrodnicze, które składają się z pokazów slajdów i filmów z moich wypraw. Więcej informacji o mnie, moich podróżach oraz działalności edukacyjnej można znaleźć na stronie internetowej: http://www.sebastianbielak.pl, natomiast filmy można obejrzeć na kanale YouTube „Podróże Bliskie Naturze”: https://www.youtube.com/channel/UCK5QqeoD1cYoCidvoP6Hd-g. Niedawno, nakładem wydawnictwa „Zysk i S-ka”, ukazała się moja książka podróżnicza pt. „Po bezdrożach Alaski”, która jest relacją z trzymiesięcznej wyprawy do Ameryki Północnej: http://www.sebastianbielak.pl/publikacje/ksiazki.html.
„The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”. Będzie to opowieść o trzymiesięcznej ekspedycji na Alaskę,krajobrazach i ekosystemach Półwyspu Kenai oraz Doliny Jukonu, alaskańskiej florze i faunie, codziennym życiu Alaskańczykówna Dalekiej Północy, w tym Indian Atabasków.

* Wszystkie zdjęcia wykorzystane do promocji są autorstwa Sebastiana R. Bielaka. Zdjęcie podróżnika wykonała Anna Chodkiewicz.

Spotkanie jest elementem projektu"Biblioteka oknem na świat" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.