dodano: 10-05-16

Rodzina Kwiatkowskich- trzy pokolenia na motorach

W sobotę, 7 maja 2016 r. odbył się wernisaż wystawy „Rodzina Kwiatkowskich- trzy pokolenia na motorach”. Na uroczystość przybyli starosta Andrzej Okpisz, Grzegorz Mantyk Prezes Zarządu Motoklubu Oborniki, Wiktor Firlik , długoletni prezes poznańskiej Unii, przyjaciele, rodzina. Tadeusz Ratajczak przedstawiając osiągnięcia sportowe Jana Kwiatkowskiego, wspomniał też o ojcu Jana –Stanisławie wielokrotnym zwycięzcy ogólnopolskich rajdów motocyklowych w czasach powojennych, a także o osiągnięciach sportowych synów, czyli Marka i Roberta. Na wystawie można obejrzeć zdjęcia, dyplomy, puchary, odznaczenia, sportowe trofea trzech pokoleń rodziny Kwiatkowskich, a przede wszystkim 2 motocykle, na których jeździł Jan Kwiatkowski i jego syn Robert. Najwięcej miejsca poświęcono Janowi Kwiatkowskiemu, członkowi Motoklubu Unia Poznań w latach 1966-83, który specjalizował się w wyścigach trawiastych. Jak mówił T. Ratajczak- Jego osiągnięcia budziły podziw i przyciągały na zawody ogromne rzesze oborniczan. W 1974 roku wygrał międzynarodowy wyścig I Memoriału im. J. Mielocha, w 1977 r. otrzymał puchar dla najlepszego polskiego zawodnika w międzynarodowym wyścigu o Złoty Kask, dwa razy zwyciężył w renomowanych wyścigach o Puchar Koziołków. W latach 1978 i 1982 odnosił sukcesy na międzynarodowych wyścigach w niemieckim Teterow. Zgromadzone eksponaty budzą szacunek i podziw dla osiągnięć sportowych Pana Jana. Wystawę można oglądać do końca maja.