Galeria

dodano: 25-09-18

Sobota z komiksem

To nie była zwykła sobota w bibliotece. Na holu królował słynny już wannolot, dzieci wykonywały prace plastyczne pod okiem niezastąpionej pani Basi Zielińskiej oraz zakładki do książek z motywem Kajko i Kokosza. Na amatorów rywalizacji czekały gry planszowe ”Przygody Wojów”, a na spragnionych relaksu – wygodne leżaki i dużo, dużo komiksowych nowości. Publiczność mogła podziwiać komiksową panoramę Obornik, ewentualnie – stworzyć własne dymki.

W czytelni dla dzieci twórcze warsztaty prowadziła rysowniczka Agata Matraś    – ich rezultaty w postaci komiksowych opowieści o tematyce pirackiej i kosmicznej wystawione są tuż przy wejściu do biblioteki (https://www.facebook.com/agata.jo.matras/).   
Dla nieco starszego audytorium ciekawy wykład wygłosił Witold Tkaczyk, wydawca i autor komiksów o tematyce historycznej, prawdziwy pasjonat gatunku (http://www.komiksynazamowienie.pl/)
Bardzo dziękujemy naszym gościom oraz wszystkim, którzy w sobotę zawitali do biblioteki. Spore zainteresowanie jakim cieszył się Tydzień z polskim komiksem pozwala nam mieć nadzieję na kolejne edycje imprezy.