dodano: 18-11-19

Sobota z Panem Kleksem

W ostatnią sobotę nasza biblioteka pękała w szwach, a to za sprawą czytelników, którzy całymi rodzinami przybyli na spotkanie z Panem Kleksem.

Uczestnicy przenieśli się w baśniowy świat. Wysłuchali fragmentów książki, dowiedzieli się czym jest kleks , z czego powstaje i chętnie brali udział w różnego rodzaju animacjach.Było szyfrowanie, zagadki, prace plastyczne, wykonywanie własnej zakładki i kleksa. Każdy uczestnik otrzymał też kolorowe piegi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja zbierania guzików dla szpaka Mateusza. Czytelnicy z radością pospieszyli na ratunek temu bohaterowi. Hol biblioteki ozdobiła fotobudka w której wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy Oficynie Wydawniczej G&P za jej udostępnienie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Fantastyczna biblioteka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.