dodano: 27-11-19

Spotkania z Robertem M. Wegnerem oraz z Anną Brzezińską

W listopadzie Biblioteka Publiczna w Obornikach rozpoczęła nowy cykl, w ramach którego gościmy pisarzy literatury fantasy. 19 listopada odbyło się spotkanie z Robertem M. Wegnerem - autorem "Opowieści z meekhańskiego pogranicza", sześciokrotnym laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Natomiast 26 listopada gościliśmy pierwszą damę polskiej fantastyki - Annę Brzezińską.

Pisarkę, której dzieła cieszą się równie wielką popularnością, co utwory Andrzeja Sapkowskiego, trzykrotną laureatkę Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Oba spotkania poprowadził Marcin "Czarodziej" Kaczmarek.

3 grudnia czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Do obornickiej biblioteki udało się zaprosić Andrzeja Pilipiuka - czterokrotnego laureata prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowanego, raz nagrodzonego Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. Asa EMPiK-u 2006 – jednego z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Wszystkie spotkania są elementami projektu „Fantastyczna biblioteka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.