Aktualności

dodano: 08-11-19

Spotkanie z Emilią Kiereś

Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie z Emilią Kiereś - autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką, ilustratorką, redaktorką. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.

Książka "Srebrny dzwoneczek" zyskała nie tylko niezwykłą sympatię dzieci i rodziców, ale także uznanie światowych znawców literatury dziecięcej: została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków Internationale Jugednbibliothek w Monachium. W serii ukazały się jeszcze "Złota Gwiazdka" oraz "Miedziany Listek". Warto podkreślić, że wspomniane tytuły zilustrowała Małgorzata Musierowicz, prywatnie mama autorki. Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy wydawnictwu Akapit Press.

Spotkanie było elementem projektu „Fantastyczna biblioteka”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.