dodano: 14-06-18

Szkraby znowu w bibliotece

Czerwcowe Warsztaty dla mamy i bobasa rozpoczęły się od powitania najmilszej pory roku wierszem Jana Brzechwy pod wszystko mówiącym tytułem „Przyjście lata”. Później maluszki przy pomocy rodziców poznawały kryjące się w melodiach rytmy.

Zaczęliśmy od przeboju klasyki, czyli walca Johanna Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”, a zakończyliśmy na skocznej piosence dziecięcej „Biedroneczki są w kropeczki”. Później smyki przy pomocy rąk rodziców poznawały części ciała w rytm takich wierszyków, jak: „Głowa, ramiona, kolana, pięty...”. Kulminacyjną częścią zabawy jak zawsze były jednak zajęcia związane z dotykaniem i brudzeniem się. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością przesypywały, głaskały i ściskały kilogramy kolorowego ryżu. Wszystkim uczestnikom, naszych warsztatów dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy udanych wakacji.

PS. Przy okazji informujemy, że w bibliotece pojawiło się nowe udogodnienie – od kilku dni najmłodsi mogą korzystać z przewijaka zamontowanego w toalecie na parterze.