dodano: 24-10-18

Uczniowie z Kowanówka pasowani na czytelników

We wtorkowy poranek, 23 października, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości pasowania na czytelnika w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Podczas tego spotkania dzieci za naszym pośrednictwem zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Usłyszały też historię o „Bałaganie w bibliotece” oraz wsparły bibliotekarki w recytacji znanego wszystkim wiersza „Lokomotywa”.

Moment uroczystego ślubowania i pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej poprzedzony został krótką inscenizacją wiersza „Słoń Trąbalski”, którą zaprezentowały dzieci z klas I-IV.

Wszystkim uczniom szkoły w Kowanówku życzymy wielu pozytywnych przeżyć podczas czytelniczych przygód i dziękujemy za możliwość podzielenia się z Wami naszymi bibliotecznymi ciekawostkami.