Galeria

dodano: 27-11-17

Uszyli misie!

W miniony piątek, 24 listopada, w bibliotece odbyły się warsztaty z szycia pluszowych misiów. Wyzwanie igle i nitce rzucili uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, którzy przybyli do nas z wychowawczynią – Panią Agnieszką Stroińską. Zanim rozpoczęło się wielkie szycie, dzieci wysłuchały kilku słów na temat nieco zapomnianej sztuki krawiectwa.

Pracownik biblioteki, Pani Iwona Tietz pięknie opowiedziała o tym fachu, przypomniała o roli „małych krawcowych”, którą w domu często pełnią mamy lub babcie, a także zapoznała uczniów z pojęciami takimi  jak mustro czy naparstek. Następnie uczestnicy warsztatów przystąpili do pracy nad własnymi pluszakami – pilnie zszywali, wypychali i ozdabiali, a efekty tych zmagań przerosły nasze najśmielszy oczekiwania. Już po dwóch godzinach uczniowie (wśród których znalazło się kilka prawdziwych krawieckich talentów) mogli dumnie pozować do zdjęć z misiami (lub nieco łatwiejszymi do uszycia sówkami).
Bardzo dziękujemy za pełne zaangażowania uczestnictwo w warsztatach - praca z taką grupą to była duża przyjemność.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Przystanek – Biblioteka Publiczna w Obornikach”.