dodano: 22-02-16

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Już po raz ósmy w sobotę, 20 lutego, byliśmy świadkami zmagań młodych recytatorów. W siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego spotkali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych podczas kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, tym razem pod tytułem „Miłość, zdrada, rozstanie w poezji polskiej i obcej”.

Rywalizacja toczyła się w dwu grupach wiekowych, a jej wyniki są następujące:
gimnazja: I miejsce – Julia Fiedor (Gimnazjum nr 2 Rogoźno)
– Oliwia Kąkol (Gimnazjum nr 1 Oborniki)
II miejsce – Sebastian Krzyżanowski (Gimnazjum nr 2 Rogoźno)
III miejsce – Michalina Lisiecka (Gimnazjum nr 1 Oborniki)
– Ewelina Chytra (Zespół Szkół Objezierze)
szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce Karolina Runowska (ZS H. Cegielskiego Rogoźno)
II miejsce Magdalena Frąszczak (ZS H. Cegielskiego Rogoźno)
III miejsce Katarzyna Chwalisz (ZS Objezierze)
Przyznano również nagrody publiczności, laureatami zostali – Julia Fiedor i Magdalena Frąszczak.
Organizatorami konkursu byli: Krystyna Eichler – dyr. Biblioteki Publicznej w Obornikach, Stefania Maria Kiwertz i Ewa Klimasek – bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach, a nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Gmina Oborniki, Gmina Rogoźno, Wydawnictwo REBIS, LGD „Kraina Trzech Rzek”, Gabinet Kosmetyczny „Magdalena”, Studio Manix. Jury konkursu – Jolanta Grabowska (przewodnicząca), Barbara Zielińska i Ewa Klimasek podkreślało wysoki poziom recytacji i znakomity dobór tekstów przez uczniów szkół gimnazjalnych.
Podziękowania za przygotowanie młodzieży organizatorzy skierowali do nauczycieli polonistów. Gośćmi spotkania byli: Starosta Powiatu Obornickiego Andrzej Okpisz (który poza konkursem zaprezentował wiersz Jonasza Kofty „Popołudnie”), kierownik Wydziału Oświaty, Kultury
i Sportu i Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Drewicz, przedstawiciel prasy Czesław Kiwertz i Andrzej Gintrowicz – radny Obornik, członek Komisji Oświaty.