Galeria

dodano: 18-02-19

W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Spotkanie z Robertem Gondkiem, które odbyło się 5 lutego, wpisuje się w bardzo lubiany przez czytelników obornickiej biblioteki cykl spotkań z podróżnikami. Tym razem odwiedził nas były analityk, który porzucił pracę w korporacji i przekształcił swoją podróżniczą pasję w sposób na życie. Miłośnik Czarnego Lądu, od lat realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju.

Za wytrwałość w realizacji tego zamierzenia otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Dotychczas Robertowi Gondkowi udało się odwiedzić 19 afrykańskich krajów, choć jego celem jest zobaczenie wszystkich państw na tym kontynencie. Podczas spotkania okazywał zdjęcia i nagrania ze swoich wypraw, a wszystkiemu towarzyszyła energetyczna muzyka. Podróżnik chętnie udzielał praktycznych wskazówek dotyczących podroży po Afryce, dzielił się wrażeniami i wspomnieniami.