Galeria

dodano: 24-06-16

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W sobotę 18 czerwca Biblioteka Publiczna w Obornikach obchodziła swoje święto. Odbyło się ono w ramach projektu Biblioteka miejsce spotkań, realizowanego z Fundacją IBRAS. Celem święta była integracja społeczności Obornik z instytucją biblioteki. Na gości czekało wiele atrakcji min. akcja bookcrossing, wspólne malowanie graffiti, wystawa kolejek, loteria, teatr Kamishibai, zabawa z chustą animacyjną, wspólne rysowanie postaci literackich. Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu zadbał o stronę kulinarną spotkania. Nauczyciele i uczniowie częstowali przybyłych gości licznymi smakołykami.

Kulminacyjnym momentem było uroczyste odsłonięcie muralu, wykonanego przez Krzysztofa Zdanowskiego, specjalnie na tę okoliczność. Symbolicznego odsłonięcia dokonali Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, starosta Adam Olejnik, wicestarosta Andrzej Okpisz, Przewodniczące Rady Miejskiej Paweł Drewicz i radny Henryk Brodniewicz w towarzystwie wolontariuszek przebranych za postacie z książek. Imprezę zakończył koncert Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły i występ tamburmajorek.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i ciepłe słowa. Mamy nadzieję, że przygotowane atrakcje podobały się naszym gościom.

Szczególnie dziękujemy:

- Burmistrzowi Obornik Panu Tomaszowi Szramie,
- Panu Robertowi Filipiakowi i Pracownikom ( za użyczenie rusztowania),
- PWiK oraz MPGKiM ( za przygotowanie terenu)
- Panu Krzysztofowi Zdanowskiegu (mural),
- Pani Annie Klingsporn z Fundacji IBRAS,
- Obornickiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją Pana Krzysztofa Warguły
i Tamburmajorkom,
- Państwu Katarzynie i Łukaszowi Lewandowskim (wystawa Kolejkowo, Nadwarciańska Kolej Drezynowa)
- Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu za przygotowany poczęstunek,
- OOK ( za użyczenie niezbędnego sprzętu),
- Młodzieży: Nataszy, Milenie, Weronice, Miłoszowi i Arturowi (wolontariat).