dodano: 01-10-18

Z biura podroży na księgarskie półki

Spotkanie z pisarką Sabiną Waszut zakończyło bogaty w wydarzenia kulturalne wrzesień w bibliotece. Autorka „Rozdroży” ujęła publiczność szczerą opowieścią o swoich literackich dokonaniach, inspiracjach, warsztacie pracy i dalszych planach. Dowiedzieliśmy się, że historia opisana w śląskiej sadze na którą, poza nagradzanymi „Rozdrożami”, składają się jeszcze „W obcym domu” i „Zielony Byfyj”, jest oparta na prawdziwych losach dziadków pisarki. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć odniesień do Śląska – zarówno tego dawnego, bardzo tradycyjnego jak i nowoczesnego, wielobarwnego i wielokulturowego.

Niespodzianką dla czytelników była przedpremierowa prezentacja najnowszej powieści autorki pt. „Dobra noc”, która oficjalnie ukaże się 3 października. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze, było okazją do zadania pytań i wymiany opinii na temat książek i przekazania pamiątkowych upominków od czytelników. Po raz kolejny okazało się, że przypadki bywają szczęśliwe – gdyby nie mało absorbująca praca w biurze podróży, która przed laty „przydarzyła się” Sabinie Waszut, być może nasz gość nigdy nie pomyślałby o profesjonalnym pisaniu. A byłaby to wielka szkoda.