Galeria

dodano: 25-06-18

"Z muzyką i piosenką na wakacje"

Od 2017 roku w harmonogram Dni Obornik wpisuje się także impreza wieńcząca edukację dzieci i młodzieży w Szkole Muzycznej Aliny Forysiak. Koncert pt. „Z muzyką i piosenką na wakacje”, który odbył się 22 czerwca, zamknął rok pracy 2017/2018. Prezentowany repertuar obejmował zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i lekki materiał muzyczny - utwory dziecięce i piosenki popularne. Wybrzmiały również standardy muzyki jazzowej.

Przepiękny utwór „Harmony” zaśpiewały: Renata Wrzeszcz, solistka i dyrygentka chóru „Pro Musica” (sopran) i Alina Forysiak (alt). Warto dodać, że wśród występujących znalazły się cztery laureatki tegorocznej edycji Konkursu Młodych Talentów „MIKROFONIA 2018".
Występy dzieci i młodzieży zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która mając tego dnia wiele imprez kulturalnych do wyboru, zdecydowała się właśnie na tę - wydawałoby się niszową, a przecież jakże wartościową pod względem artystycznym i edukacyjnym.
Podczas koncertu wystąpiły: Karolina Garstkiewicz, Sara Marchewka, Martyna Muszak, Aleksandra, Wieczorek, Lena Rudnicka, Klaudia Wicherek, Laura Zastróżna,  Anna Wrzeszcz.