Galeria

dodano: 18-02-19

Zaprezentowano „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”

W czwartkowe popołudnie, 7 lutego biblioteka wypełniła się po brzegi, a to za sprawą odbywającej się tam premiery książki „Objezierze. Dom Kultury i inne skarby”. Wydanie publikacji, pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy, związane było z projektem rewitalizacji objezierskiego Domu Kultury, na które Gmina Oborniki otrzymała unijne dofinansowanie.

Jak wyjaśniał podczas spotkania prowadzący Krzysztof Sroka początkowo w ramach projektu planowano wydanie folderu, szybko jednak okazało się, ze ogrom informacji i ilustracji wymaga zdecydowanie szerszej formuły.

Spisania informacji, poprzedzonych pracą badawczą i wielogodzinnymi rozmowami z regionalistami miłośnikami Objezierza – w tym ekspertem tematu Zbigniewem Adamczewskim – podjął się oborniczanin Tomasz Węgrzak. Następnie ich opracowaniem i zilustrowaniem zajęło się Biuro Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego, wraz z zaprzyjaźnionymi fotografikami i rysownikami.

Książka spotkała się z prawdziwie ciepłym odbiorem, zarówno przybyłych na premierę mieszkańców, regionalistów oraz sympatyków tej wsi, jak i Edyty Mikołajczak, Radnej Rady Miejskiej i pomysłodawczyni powstania publikacji. Swoją akceptację wyraził również wspomniany Zbigniew Adamczewski, który podkreślał, iż wydanie książki to ważny krok w poznawaniu Objezierza i dobry wstęp do realizacji naukowej monografii, na którą wieś ta bez wątpienia zasługuje.

Podczas premiery obejrzeć można było zdjęcia z kolejnych etapów remontu Domu Kultury, który dziś znów stał się chlubą całego regionu, zostać posiadaczem unikatowych egzemplarzy książki oraz zdobyć indywidualną dedykację autora.

www.oborniki.pl/aktualnosci/ksiazka-o-objezierzu/