Aktualności

dodano: 31-03-14

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

26 marca odbyło się spotkanie z polskim dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim, autorem książek Kto naprawdę go zabił?, Z mocy nadziei, Z mocy bezprawia, Teresa Trawa Robot.

czytaj więcej

dodano: 20-03-14

Czytam w podróży... Herberta

Biblioteka Publiczna w Obornikach bierze udział w drugiej ogólnopolskiej akcji: Czytam w podróży... Herberta. Jej celem jest propagowanie twórczości poety. To wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym II edycji akcji jest Alior Bank. Projekt realizowany jest w ramach kampanii „Pan Cogito”. Wszyscy, którzy 27 marca odwiedzą bibliotekę otrzymają zakładkę z fragmentem wiersza Zbigniewa Herberta. Zapraszamy do udziału.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

Światowy Dzień poezji w Cafe Mania

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literacki Wędrowiec czytali swoje wiersze w obornickiej restauracji Cafe Mania.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 marca w murach naszej biblioteki odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

Poezja Jana Twardowskiego

22 marca w kościele pw. Świętego Krzyża po raz kolejny wystąpili poeci z Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, działającego przy naszej bibliotece. Tym razem tematem wieczoru poetyckiego była twórczość księdza Jana Twardowskiego. O oprawę muzyczną zadbał zespół ARDENTE po dyrekcją Arletty Zmyślińskiej. Zespół działa przy gimnazjum nr 3 w Obornikach, a tworzą go uczniowie i absolwenci tej szkoły. Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec reprezentowali: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Daria Zemło, Jolanta Staniszewska, Henryk Wojtysiak.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Mądre Sowy i Czytelnicy witają wiosnę

Wczoraj punktualnie o 15.30 z budynku biblioteki wyruszył barwny korowód, a na jego czele Marzanna. Mądre Sowy, czytelnicy i panie bibliotekarki żegnali zimę. Różnobarwne gaiki powiewały na wietrze, a uczestnicy śpiewali piosenki i wykrzykiwali \"Odejdź, odejdź zimo zła, niech nam wiosna słonko da.\" Gdy marzanna popłynęła do morza uczestnicy wrócili do biblioteki na krótkie spotkanie i zabawy. Na każde dziecko czekała czekoladowa pszczółka i wiosenna kolorowanka. Dziękujemy serdecznie rodzicom, babciom, ciociom za tak liczne przybycie.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Maluch w świecie książki

19 marca miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego i paniami. Tym razem wspólnie witaliśmy wiosnę. Comiesięczne zajęcia prowadzone są w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Bilet na podróż przez życie...

14 marca w naszej instytucji odbył się wernisaż wystawy ilustracji i impresji rysunkowo-malarskich Anny Lidii Koper do tekstu znalezionego w internecie: „Bilet na podróż przez życie”.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Czytelniku? Pożegnasz z nami zimę?

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 07-03-14

Dzień Kobiet w Mądrej Sowie

Wczoraj dzieci z Klubu Mądra Sowa odwiedziła krawcowa, pani Halina Bartol. Przedstawiła dzieciom tajniki swojego zawodu. Spotkanie miało miejsce z okazji Dnia Kobiet. Później chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia i podarowali im słodki upominek.

czytaj więcej