dodano: 25-07-19

Aktywnie w naszych filiach – pikniki w Rożnowie i Objezierzu.

Dwie lipcowe soboty miały dla pracowników biblioteki niecodzienny przebieg. Mieliśmy bowiem przyjemność uczestniczyć w dwóch festynach: 6 lipca w Rożnowie oraz 20 lipca w Objezierzu.

Trzeba dodać, że w organizację objezierskiego święta zaangażowani byli sołtysi i rady sołeckie, aż z pięciu miejscowości: Kowalewka, Ślepuchowa,Wymysłowa, Żukowa i oczywiście Objezierza.

Uczestnicy obu imprez, zorganizowanych przede wszystkim z myślą o dzieciach i rodzinie, mogli w ramach przygotowanych przez bibliotekę stoisk nie tylko wykonać samodzielnie zaprojektowaną zakładkę do książki, ale także pokolorować bajkową postać, zagrać z bibliotekarzami w scrabble i chińczyka czy też poćwiczyć puszczanie mydlanych baniek. Była też chwila z teatrzykiem kamishibai, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych atrakcji, takich jak dmuchane zamki czy niezbędne podczas takich spotkań słodkie i słone smakołyki.