dodano: 01-12-17

"Barbara Święta o górnikach pamięta"...a oborniccy uczniowie pamiętają o Barbórce

Zanim na dobre rozpocznie się sezon przedświąteczny, warto pamiętać o obchodzonym 4 grudnia największym górniczym święcie, czyli o Barbórce. Z tej okazji w bibliotece odbyły się dwie lekcje, w których uczestniczyli uczniowie klasy III d i III h ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach wraz z wychowawczyniami. Dzieci z uwagą wysłuchały „Legendy o Skarbniku” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai, zobaczyły jak wygląda uroczysty pochód barbórkowy, a także wysłuchały wiersza „Lokomotywa” w gwarze śląskiej. Na koniec uczniowie obiecali śledzić pogodę w najbliższy poniedziałek, wszak stare przysłowie mówi – „Jak Barbórka po wodzie, Boże Narodzenie po lodzie”. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo.