dodano: 05-11-14

BIBLIOTEKA POMYSŁÓW 2014

29 października obornicka biblioteka wraz z WBPiCAK w Poznaniu była organizatorem spotkania bibliotekarzy w ramach projektu BIBLIOTEKA POMYSŁÓW 2014 Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece . Gościliśmy koleżanki i kolegów z powiatów : chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i obornickiego. Bibliotekarze mieli okazję pokazać zmiany, które zaszły w ich placówkach, opowiadali, co było inspiracją dla tych zmian i jakie korzyści z tego ma biblioteka, bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy. Jednym z punktów była prezentacja multimedialna obrazująca zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. W 2011 roku budynek przy ul. Kopernika 10 przeszedł prawdziwą metamorfozę, a rok później swoje oblicze zmienił także teren przed biblioteką, stając się tym samym miejscem odpoczynku czytelników i okolicznych mieszkańców. Gościem spotkania była Marlena Happach- architekt, współzałożycielka stowarzyszenia Odblokuj, która ma doświadczenie w zakresie architektury i aranżacji wnętrz, projektowała polskie biblioteki publiczne.