dodano: 06-06-12

Cała Polska Czyta Dzieciom

1-7 czerwca to Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację ABCXXI. Nasza biblioteka wzięła w nim udział.

Inauguracja odbyła się na Dużym Dworcu w Obornikach, w czasie trwania Dnia Dziecka zorganizowanego przez Nadwarciańską Kolej Drezynową. Następnie świętowano w bibliotece. Pracownice oddziału dziecięcego stworzyły cykl lekcji bibliotecznych pt. Pociągiem do Pacanowa- Koziołek Matołek zaprasza.

Ten sympatyczny bohater został stworzony przez Kornela Makuszyńskiego, a narysowany przez Mariana Walentynowicza. Przygody Koziołka Matołka i opowieści o innych rogatych zwierzętach słuchały dzieci z przedszkoli: Słoneczny Świat, Bajka i Kolorowe Nutki. A pięknie czytali: Maria Kogut poetka, Mieczysław Kogut rzeźbiarz, Jolanta Staniszewska poetka, Monika Tietz tegoroczna maturzysta.

Dodatkową atrakcją było rysowanie podkowy i robienie surówki dla koziołków. Dzieci tarły marchewkę. Panie kroiły kapustę, co powodowało salwy śmiechu wśród przedszkolaków.