dodano: 30-10-19

Edukacyjno - muzycznie w bibliotece

Kolejny koncert w wykonaniu artystów z Art Bonsai za nami. Tym razem nie była to podróż poza granice naszego kraju, tylko wyjątkowa podróż w czasie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w tradycyjnym polskim weselu. Dowiedzieli się na czym polegały swaty, co zawierał kufer z wyprawą panny młodej i skąd wzięło się słowo oczepiny. Poza tym była okazja zatańczyć taniec ludowy i wysłuchać pięknych przyśpiewek przy akompaniamencie akordeonu.

Ponieważ celem naszych spotkań jest jednak poznawanie najdalszych zakątków naszego globu, zaproponowaliśmy dzieciom podróżnicze gry planszowe. Uczniom najbardziej przypadły do gustu „Palcem po mapie – Podróże Świat”, „Wsiąść do pociągu dookoła świata” oraz „Marco Polo”.

Spotkanie było elementem projektu "Biblioteka oknem na świat". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.