dodano: 12-10-21

Inteligencja nie jedno ma imię - warsztaty z młodzieżą

W poniedziałkowy poranek w naszej bibliotece miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzięki wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbyły się u nas multimedialne warsztaty dla młodzieży w ramach mikrofestiwalu DEKAKON.

Festiwal zorganizowany z okazji 15 lecia istnienia Dyskusyjnych Klubów Książki miał trzy cele:
wspieranie twórczości młodzieży, motywowanie ich do działania i polepszenie samopoczucia w kontekście długotrwałej izolacji;
poszerzenie wiedzy i umiejętności grona bibliotekarzy i edukatorów z zakresu pracy z młodzieżą;
promowanie czytania jako formy wspierającej rozwój w szeroko pojętym znaczeniu.

Poniedziałkowe warsztaty odbyły się pod hasłem „Inteligencja niejedno ma imię!” a wirtualnie poprowadzili je Marcin Mołoń i Tomasz Kobylański  z Rzeszowa - terapeuci i trenerzy specjalizujący się w pracy z młodzieżą.
Głównym motywem i celem zajęć było wsparcie młodzieży w trudnym czasie izolacji i tuż po niej. Prowadzący skupili się na kompetencjach autokreatywnych młodzieży, wzmocnieniu ich potencjału, wskazali źródła inspiracji, opowiedzieli też o inteligencji wielorakiej Gardnera.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy III z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach @looborniki.fanpage  wraz z wychowawczynią Ireną Najdek.

Jako współorganizatorzy wydarzenia za pomoc  i sprawną opiekę techniczno-mulitimedialną dziękujemy panu Szymonowi Piestrzyńskiemu i Andrzejowi Gintrowiczowi.

Trzeba podkreślić, że nasza biblioteka od ponad 14 lat jest aktywnym uczestnikiem programu Dyskusyjnych Klubów Książki. Od kilku lat odbywają się u nas regularne spotkania DKK zarówno dla dorosłych jak i dla młodzieży.