dodano: 10-10-19

Lekcje biblioteczne o komiksach

Podczas Tygodnia z Komiksem, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyły się lekcje biblioteczne dotyczące historii obrazkowych. Głównym tematem była "Szkoła latania", czyli komiks z serii o Kajku i Kokoszu, który od trzech lat figuruje na liście lektur dla klasy IV szkoły podstawowej.

Zajęcia przygotowane przez pracowników biblioteki dotyczyły, między innymi, podstawowych zagadnień związanych ze sztuką komiksu. Uczniowie mogli poznać najsłynniejsze serie i najważniejszych twórców oraz spróbować swoich sił w tworzeniu własnych dymków. Nie zabrakło wspólnych zdjęć przy wannolocie. A wszystko to pod czujnym okiem wielkoformatowych postaci Kajko, Kokosza, Jagi i Łamignata.
Lekcje biblioteczne były elementem projektu "Łączy nas komiks". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.