dodano: 21-06-17

Oborniki- poezja i muzyka ulic

20 czerwca w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany z okazji Dni Obornik zatytułowany Oborniki-poezja i muzyka ulic. Autorami i wykonawcami tego niezwykłego spotkania byli członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, którzy jak co roku autorską poezją promują piękno i urodę naszego miasta. Poeci tym razem zaprosili licznie zgromadzoną publiczność na spacer po Obornikach. Ważnym aspektem wieczoru było przedstawienie sylwetek patronów obornickich ulic. W wieczorze wystąpili: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Jolanta Staniszewska, Oliwia Kąkol, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak, Bartosz Barszcz. O muzyczną oprawę spotkania zadbali: Alicja Jastrząbek, Jolanta Staniszewska i Czesław Karolczak. Usłyszeć można było takie utwory jak: Tyle słońca w całym mieście, Piosenka o mojej ulicy, czy Znamy się tylko z widzenia. Na koniec wykonawcy zaprosili publiczność do wspólnego śpiewu. Wieczór na pewno na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. W poezji członków Poetyckiego Wędrowca widać miłość i sentyment do miejsca w którym mieszkamy. Publiczność doceniła to gromkimi brawami. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.