dodano: 23-05-14

Roman Pankiewicz o Rosji

We wtorkowy wieczór Bibliotekę Publiczną odwiedził Roman Pankiewicz, krakowianin, znany obornickim czytelnikom z ubiegłorocznego spotkania promującego książkę „Islandia - trzeci żywioł” . Tym razem autor zabrał nas w podróż do dawnego Związku Radzieckiego, w którym przebywał w latach 1990-1992, co znalazło odbicie w książce „Matuszka Rosija -pierwszy żywioł”.Cechuje ją bystra obserwacja codziennego życia w upadającym komunistycznym imperium. R. Pankiewicz przedstawił wiele zdarzeń, a zrobił to w sposób ciekawy, nieraz wręcz humorystyczny. Opowiedział m.in. o rosyjskiej zimie, kulturze jazdy rosyjskich kierowców, codziennym życiu na prowincji, tajemnicach Cerkwi Wasyla Błogosławionego i Placu Czerwonego w Moskwie.