dodano: 25-10-18

Spacer z historią

19 października br. grupa młodych oborniczan wzięła udział w pieszym rajdzie ulicami naszego miasta. Trasa nie była przypadkowa, ponieważ wiodła do miejsc przedstawionych w historycznym albumie „Powiatowe Miasto Oborniki 1925”. Dzięki staraniom Biblioteki Publicznej w Obornikach album ten ukaże się niebawem w wersji drukowanej, dostępnej wszystkim mieszkańcom.

Piękna jesienna pogoda sprzyjała młodym pasjonatom historii, którzy pod czujnym okiem fotografa, pani Natalii Łaszczewskiej, uwiecznili współczesny wygląd niektórych miejsc porównując je ze zdjęciami wykonanymi przed niemal stu laty. Rajd miał charakter edukacyjny i był swego rodzaju dialogiem przeszłości z teraźniejszością. Uczestnicy mieli okazję lepiej poznać ich małą ojczyznę, dostrzec procesy jakie zachodziły w przestrzeni publicznej w ciągu ostatnich dekad oraz odnaleźć ślady dawnych, wieloetnicznych Obornik. Spacer, który był jednym z elementów projektu ”Publikacja i promocja albumu Powiatowe Miasto Oborniki 1925” zakończył się na rynku wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.