Aktualności

dodano: 10-11-23

Spotkanie z poetą Adamem Bolesławem Wierzbickim

8 listopada w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się jedno z wydarzeń w ramach 46. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Naszym gościem był poeta, pisarz i dziennikarz Adam Bolesław Wierzbicki, który spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.


Pan Adam jest autorem zbiorów wierszy takich jak "W pogoni za słońcem", "Po przejściach" czy "Zapiski z wakacji". Publikował w wielu czasopismach literackich, antologiach i almanachach. Nagrodzony i wyróżniony w niemal dwustu ogólnopolskich konkursach poetyckich.

Poeta podzielił się z licealistami swoim spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość, przedstawił kilka wybranych wierszy i przyznał, że najbardziej inspiruje go codzienność.
______________________________________________________

Międzynarodowy Listopad Poetycki to wydarzenie organizowane w Wielkopolsce przez Związek Zawodowy Literatów Polskich, który powstał w Poznaniu - jako trzeci po Warszawie i Lwowie - 8 maja 1921 roku. Poznański Oddział ZLP skupia obecnie ponad 50 pisarzy i jest liczebnie największą - po Warszawie - organizacją tego stowarzyszenia w kraju. Międzynarodowy Listopad Poetycki w sposób szczególny promuje poetów i ich poezję. Wydarzenia odbywają się na uczelniach, w szkołach i w bibliotekach.

Fot. autorstwa Henryka Wojtysiaka.