dodano: 14-06-18

Wielki powrót Ciotki Klotki

13 czerwca bibliotekę publiczną odwiedziła niezwykle kolorowa i błyszcząca postać. Była to Ewa Chotomska, czyli słynna Ciotka Klotka z dziecięcego programu „TIK-TAK”. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką, a także współzałożycielką dziecięcego zespołu „Fasolki”. W swoim dorobku ma setki piosenek i wierszy, które wybrzmiewały w takich audycjach telewizyjnych jak: „Domowe przedszkole”, „Młynek”, „Jedyneczka”. Uczestnicy spotkania oprócz wspólnej zabawy przy przebojach: „Mydło lubi zabawę”, czy „Myję zęby”, mieli też okazję wziąć udział w quizach – zgadywankach.

Dzieci usłyszały między innymi wierszowane pytania: „Zielony garniturek, czapka i sandały. Dzieci kiedyś o nim piosnkę śpiewały?” lub „Ogromna kula zewnątrz zielona, po przekrojeniu będzie czerwona?”. Odpowiedzi najczęściej były natychmiastowe i prawidłowe. Zdarzyły się jednak zaskakujące dla dorosłych skojarzenia. Jeden z uczestników zabawy na zagadkę: „Służy do prania i mycia. Bez niej nie ma życia”, odpowiedział – zmywarka !

Po spotkaniu można było kupić książkę wraz z dedykacją i autografem autorki.