dodano: 27-09-18

Zapraszamy na spotkanie z Sabiną Waszut

Już jutro, 28 września, o godz. 18.00 w bibliotece publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Sabiną Waszut - pisarką, recenzentką, organizatorką spotkań literackich, propagatorką śląskiej kultury. Jej debiutancka powieść „Rozdroża” została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014.

Na rynku pojawiły się również dalsze losy bohaterów „Rozdroży” – „W obcym domu”oraz „Bar na starym osiedlu”, a w listopadzie 2017 swoją premierę miała trzecia cześć śląskiej sagi „Zielony Byfyj”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.