dodano: 16-04-18

Czytelnicze Oscary rozdane!

Czerwony dywan, fanfary, a nawet „ścianka” do pozowania do zdjęć – taką oprawę miała gala finałowa plebiscytu na Super Czytelnika Zimy 2018, która odbyła się 13 kwietnia w bibliotece publicznej. Przypomnijmy, że w akcji skierowanej do dzieci i młodzieży, polegającej na zbieraniu stempelków m.in. za wypożyczenia i terminowe zwroty książek, wzięło udział 75 czytelników. Za uczestnictwo i zaangażowanie postanowiliśmy wyróżnić wszystkich, niezależnie od ilości uzbieranych punktów. Były zatem dyplomy pamiątkowe i nagrody książkowe dla autorów recenzji (w trakcie trwania plebiscytu dzieci napisały i narysowały ich ponad 70!), dla najmłodszych uczestników oraz, rzecz jasna, dla zwycięzców rankingu.

Statuetkę Brązowego Super Czytelnika Zimy 2018 zdobyła Nikola Dorna, Srebrnym Super Czytelnikiem została Hanna Radzikiewicz, a niekwestionowaną zwyciężczynią i pierwszą zdobywczynią tytułu Złotego Super Czytelnika - Maja Nowak. Dzieci odbierały nagrody przy wtórze oklasków dumnych rodziców i zaproszonych gości. Warto podkreślić, że wśród wręczających najważniejsze wyróżnienia była Marta Józefczyk – uwielbiana bibliotekarka, która „wychowała sobie” całe grono wspaniałych czytelników.

Gościem specjalnym gali był także pan Mateusz Daszkiewicz – kierownik Centrum Rekreacji Oborniki, który wręczył laureatom karnety rodzinne na pływalnię oraz upominki w postaci pływackich stoperów ufundowane przez PWiK w Obornikach.

Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników uroczystości czekała niespodzianka w postaci występu aktora, Piotra Witonia, który wcielił się w postać Misia Paddingtona.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w plebiscycie oraz przybyli na galę finałową. Dziękujemy sponsorom nagród: firmie DENAR, Obornickiej Fabryce Okien OFO Sp. z o.o., Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o. o. oraz dwóm pozostałym podmiotom, które pragnęły pozostać anonimowe. Podziękowania także dla pani Natalii Łaszczewskiej z Urzędu Miasta i Gminy za pomoc i bycie „dobrym duchem” akcji.