Dorośli

dodano: 23-04-12

Sekcja książki mówionej

Istnieje od 2009 r. dzięki współpracy z Biblioteką Centralną Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie. Główną ideą jej utworzenia było umożliwienie aktywnego czytania specjalnej grupie czytelników: osobom po 70 roku życia oraz niepełnosprawnym, legitymującym się znacznym lub umiarkowanym (pierwsza, druga grupa inwalidzka) stopniem niepełnosprawności narządu wzroku, osobom posiadającym zaświadczenie okulistyczne o dysfunkcji narządu wzroku lub zaświadczenie o dysleksji. Oferujemy im interesujący zbiór polskiej i światowej literatury, obejmujący 6207 tytułów. Książki są udostępniane w formacie czytak, na specjalnych urządzeniach tzw. czytakach, lub w formacie daisy, na E-lektorach. Udostępniamy również autolektor, na którym można przeczytać prasę wydawaną w formacie A4 oraz wszystkie książki drukowane, jakie znajdują się na półkach naszej biblioteki.

Obecnie dysponujemy 23 czytakami, które wypożyczamy na zewnątrz. Istnieje też możliwość dokonywania nagrań interesujących pozycji na sprzęt przyniesiony przez czytelnika.

Pełen katalog jest dostępny w formacie xls. (Pliki do pobrania)