dodano: 27-01-23

Czytelnicze podsumowanie roku 2022

Wśród czytelników odwiedzających wypożyczalnię dla dorosłych największym zainteresowaniem cieszyły się powieści obyczajowe i kryminały. Najchętniej wybierano książki polskich autorów takich jak: Ałbena Grabowska, Magdalena Witkiewicz, Gabriela Gargaś, Joanna Jax, Karolina Wilczyńska i Robert Małecki. Spośród pisarzy zagranicznych największą popularnością cieszyły się książki Kristin Harmel, Lucindy Riley i Nicholasa Sparksa.

2022 rok w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży stał pod znakiem uwielbianych przez czytelników bohaterów. Najmłodsi najchętniej wypożyczali przygody Kici Koci i Nunusia, a także Pucia. Na czele rankingu znalazła też seria Akademia Mądrego Dziecka. Ruchome obrazki w książkach tej serii zachwycają najmłodszych. Wśród nieco starszych czytelników dominowały opowieści przygodowe z lekką domieszką historii takie jak „Afryka Kazika”czy „Nasz azyl”. Natomiast młodzież chętnie wybierała książki autorstwa Collen Hoover.

Wszystkim czytelnikom dziękujemy za wspólny rok w bibliotece.

Gorąco zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów w roku 2023!