Dzieci i Młodzież

dodano: 03-07-20

Lekcje biblioteczne

Zapraszamy grupy zorganizowane do zapoznania się z ofertą lekcji bibliotecznych.

Wszystkie spotkania prowadzone są bezpłatnie.


Magiczne miejsce biblioteka:


Lekcja skierowana jest dla przedszkolaków i uczniów klas I-III. W prosty sposób zapoznaje najmłodszych z instytucją biblioteki i zachęca do zostania czytelnikiem. Uczestnicy biorą aktywny udział w lekcji poprzez rozmowę z bibliotekarzem, a także rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i prace plastyczną.

Czas trwania: 45 minutSłoń Elmer w bibliotece:


Lekcja skierowana jest dla przedszkolaków i uczniów klas zerowych. Jej głównym bohaterem jest popularny bohater książek dla dzieci słoń Elmer. Poprzez czytanie książek i poznanie ciekawostek dzieci poznają bibliotekę, ale też zdobywają wiedzę i aktywnie spędzają czas.

Czas trwania: 45 minut


Picturebooks- trenujemy wyobraźnie


Lekcja skierowana jest dla uczniów klas II-IV. Picturebooks to książki obrazowe, które stały się popularną metodą pracy z czytelnikiem. Dzięki różnorodnym ilustracjom i ambitnym treściom przekazują dzieciom nie tylko wiedzę ale pomagają w rozwoju wyobraźni.

Czas trwania: 60 minut


Komiksowo w bibliotece, czyli latać każdy może


Lekcja skierowana jest dla uczniów klas IV-VI. Dzięki bohaterom kultowych komiksów uczestnicy poznają ten rodzaj literatury. Na uczniów czekają też kreatywne zajęcia warsztatowe, pogadanki, zagadki i łamigłówki.

Czas trwania: 60 minut
Z Mikołajem, Krysią i Srulikiem odkrywamy karty II Wojny Światowej


Lekcja skierowana jest dla uczniów klas V- VIII. Trudny czas II Wojny Światowej stał się inspiracją autorów literatury dla dzieci i młodzieży. Dzięki tytułowym bohaterom lekcji bibliotecznej uczniowie poznają wydarzenia tego czasu przeżywane z perspektywy rówieśników. W czasie lekcji pojawiają się też motywy patriotyczne, ciekawostki i tajemnice związane z czasem wojennym.

Czas trwania: 60 minutMaksymalna wielkość grupy na zajęciach to klasa. Prosimy zgłaszać chęć uczestnictwa w lekcjach z tygodniowym wyprzedzeniem.


Zapraszamy.